header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Program lounských galerií


Program lounských galerií

GAML - Galerie města Loun - http://www.gaml.cz 

Probíhající výstava:
MIROSLAV KUKLA - Sinus 2π

Současnou výstavu fotografií Miroslava Kukly (*1954) můžeme chápat jako ilustraci osobního návratu ke kořenům, s níž se v současné digitální době setkáváme u více fotografů jeho generace.  Po tematické stránce návratem k tomu, co mu je bytostně blízké  a co nejvíce odpovídá jeho naturelu, po technické stránce odmrštěním (více na gaml.cz).

 

Doprovodný program KVĚTEN 2014

Pondělí 12. 5. 18.00
JOSEF HLAVÁČEK
Vzpomínkový večer na významného lounského rodáka, kunsthistorika a výtvarného kritika. Josef Hlaváček, který významně ovlivnil několik generací umělců, by se 13. 5. 2014 dožil 80 let.
Vstupné 50 Kč

Úterý 20. 5. 18.00 hodin
FOTOGRAFIE VLADISLAVA MIRVALDA
Promítání první části rozsáhlého digitalizovaného archivu fotografií Vladislava Mirvalda. Dokumenty z čtyřicátých až sedmdesátých let zachycující město Louny a okolí, rodinu, přátele, kolegy a známé, školu, divadlo, dále fotografie z cest po Jugoslávii, Řecku, Itálii a tehdejším NDR. Fotografie bude komentovat a osobními příběhy doplní dcera, Věra Mirvaldová.
Vstupné 50 Kč

Úterý 27. 5. 18.00 hodin
VELKOPOLOŠNÁ FOTOGRAFIE V INTERIÉRU - WORKSHOP
Bude diskutováno použití fotografie zátiší, krajiny a lidí v interiéru. Účastníci si přinesou svoje fotografie a budou mít příležitost je představit. Nejúspěšnější práce v jednotlivých oblastech budou vytištěny technologií InkJet tisku na tiskárně HP Designjet Z3200. Přihlášky pro účastníky workshopu je třeba poslat do 20. 5. na adresu digon@digon.cz
Vstupné 50 Kč


Galerie Benedikta Rejta - http://www.gbr.cz

 Informace o probíhajících výstavách na webu galerie

 Spolujízda LounyJízdomat.cz