header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Veslování: Medailové žně lounských veslařů v Lysé nad Labem

O víkendu se lounští veslaři zúčastnili Memoriálu Jiřího Vejlupka v Lysé nad Labem, kam si svou formu přijelo otestovat celkem 16 klubů, regata tak byla kvalitním testem před Mistrovstvím Labe, které se uskuteční za 14 dní na umělém kanále v Račicích. Lounští veslaři startovali ve všech kategoriích od žáků po dospělé a přivezli 11 vítězství.

Dorostenky (Barbora Jandová, Bára Trávníčková, Petra Pospíšilová, Ivana Kašková a Hana Lavičková) zcela ovládly svoji kategorii a ve všech disciplínách zvítězily. Celkem holky vyhrály šestkrát. Lounské barvy byly v Lysé na prvních místech i v mužích. Honzové Lacina a Kučera byli první hned třikrát: na skifech, společně na dvojskifu a ve společenství s ústeckými veslaři na párové čtyřce. Martin Lacina společně s ostaršeným dorostencem Davidem Neumannem zvítězil v závodě dvojek bez kormidelníka juniorů.

"Před blížícím se Mistrovstvím Labe jsou to velice nadějné výsledky, nyní je třeba formu udržet právě pro Mistrovství Labe a hlavně na vrchol sezóny, kterým na konci června bude Mistrovství České republiky ve veslování žactva a dorostu," uvedl trenér Jaroslav Janda.

Autoři textu Pavel Bláha a Pavel Janda
FOTO: Úspěšná výprava po návratu z Lysé nad Labem (foto: Jaroslav Janda)

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz