LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport

V Lounech se opět závodilo ve sportovním aerobiku

Ve dnech 25. – 27. dubna 2014 hostila lounská sportovní hala závody FISAF pro II. a III. výkonnostní třídu sportovního aerobiku. Pořádajícím oddílem byl Juniorský fitness klub Jitky Hofmannové Louny, který opět pobral hned několik medailí.

První víkend po Velikonocích patřila lounská sportovní hala opět sportovnímu aerobiku. Za pořádající Juniorský fitness klub Louny nastoupila děvčata v obou výkonnostních třídách a hned v několika kategoriích. Již v pátek odpoledne zahájily soutěž čtyři nejmladší závodnice v kategorii III. VT Single ženy a stříbrná a bronzová medaile zůstaly v Lounech! Stříbro vybojovala skvělou sestavou Leontýna Benešová a bronz Karolína Švecová. Těsně před branami finále zůstala o jednu příčku Štěpánka Stránská a pěkně zacvičila i Amálie Bielecká, která ale také zatím v konkurenci 25 děvčat na finále nedosáhla. „V kategorii 8-10 let step zajela děvčata sestavu perfektně a jsem ráda, že to ocenila i porota,“ komentovala trenérka Jitka Hofmannová pěkné druhé místo stepového týmu ve složení Leontýna Benešová, Amálie Bielecká, Iva Bramborová, Naděžda Salačová, Štěpánka Stránská a Karolína Švecová.

V sobotu pokračovala soutěž dalšími úspěchy pro lounská děvčata. Ve II. VT v kategorii 8-10 let vybojovala stříbrnou medaili Naděžda Salačová. Karolína Jánská v kategorii 11- 13 postoupila ze 30 závodnic do finále. Ve III. výkonnostní třídě soutěžily v sobotu ještě kadetky. Andrea Kaplanová bohužel nezvládla po delší pauze závodní atmosféru, a přestože zajela část sestavy výborně, výpadek na konci ji odsunul až na poslední místo. Výborné 17. místo obsadila ve stejné kategorii Magdalena Marie Nováková, která s aerobikem teprve začíná. „Děvčata mi udělala velikou radost,“ říká trenérka a ředitelka závodu Jitka Hofmannová, „moje díky patří ale také našim regionálním podporovatelům, bez kterých bychom nemohli tak pěkné závody uspořádat, především pak našemu hlavnímu sponzorovi Evženu Myslivcovi.“