header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Úspěšný začátek sezóny pro lounský aerobik

Lounské závodnice ve sportovním aerobiku z Juniorského fitness klubu Jitky Hofmannové mají za sebou první úspěch v nové sezóně. Z otevřeného mistrovství Belgie přivezly v únoru zlato a dva bronzy a intenzivně se připravují na 1. nominační závod před Mistrovstvím Evropy, který proběhne v Lounech.

„Start na FISAF Open Belgian Championships jsme pojaly především jako přípravný a konzultační před sérií nominačních závodů, která nás teď před MČR a ME čekají,“ říká trenérka Jitka Hofmannová a dodává, „konkurence v Belgii byla obrovská a my teď přesně víme, kde ještě musíme přidat.“ Lounské závodnice se ale mezi soupeři neztratily. Adéla Citová vybojovala v kategorii Junior Single zlato, Eliška Martinovská ve stejné kategorii skončila osmá. Loňská mistryně ČR a Evropy Kristýna Zahradníčková získala mezi dospělými bronzovou medaili. Jak chutná úspěch si vyzkoušely i dvě nejmladší členky lounské výpravy. Leontýna Benešová skončila v kategorii Mini 8-10 let na třetím a Naděnka Salačová na skvělém čtvrtém místě. O jeden bod uteklo finále Kláře Urmové v kategorii Kadet Single.

1. Nominační závod na MČR a ME se bude konat 29. a 30. ve Sportovní hale v Lounech. „Zveme srdečně všechny diváky, aby naše závodnice na domácí půdě přišli poslední březnový víkend povzbudit,“ dodává Jitka Hofmannová. Týden po Velikonocích pak lounská hala přivítá další závod v aerobiku, tentokrát pro II. a III. výkonnostní třídu, kde se představí nejmladší svěřenkyně Juniorského fitness klubu Louny.

Juniorský fitness klub Louny 


Kristýna Zahradníčková (vlevo) 3. místo senior, Adéla Citová 1. místo junior
Kristýna Zahradníčková (vlevo) 3. místo senior, Adéla Citová 1. místo junior

Skupina závodníků ve sportovním aerobiku pod vedením trenérky Jitky Hofmannové kromě stabilních úspěchů na českých soutěžích a několika titulů Mistrů republiky skvěle reprezentuje ČR v zahraničí. Nejlepší závodníci získali tituly mistrů světa v juniorských i seniorských kategoriích, např. Kristýna Zahradníčková, Adéla Citová, Klára Benešová, Hana Volfová a další. Na loňském mistrovství světa získaly první místo v kategorii Senior Trios ženy. Patří mezi přední české týmy sportovního aerobiku.

Anna Bielecká

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz