header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Svobodný hlas: Dostavba R7 opět o něco konkrétnější

LOUNY (jt) – Ve středu 20. srpna se na  lounské radnici sešli signatáři výzvy k  dostavbě rychlostní komunikace R7. Chyběli pouze primátor Chomutova, který byl na  dovolené, a  starosta Slaného Ivo Rubík, který již není mezi námi. Setkání zástupců měst a  obcí se zúčastnili také poslanec parlamentu Michal Kučera (TOP09), senátor Marcel Chládek (ČSSD), starosta německého Zschopau Klaus Baumann a zástupce ŘSD. 


R7 - Obchvat Loun, foto: Deník

Všichni zúčastnění se shodli na tom, že dostavba komunikace je nezbytností pro rozvoj celého regionu. Probírány byly jednotlivé úseky ze Slaného k Bitozevsi. Nejblíže k realizaci má úsek Bitozeves Postoloprty, kde je jediným problémem most u  Bitozevse. Obec Bitozeves si vy-žádala z  ŘSD Chomutov veškerou dokumentaci a  podle slov starosty obce Jiřího Žezulky by obec zvládala běžnou údržbu a menší a střední opravy, avšak na   velkou opravu by neměla dostatek prostředků. 

„Shoda panovala také v  tom, že komunikace by měla být ve  čtyř-pruhu a  v  šíři 25,5 metrů a  nikoli v užší variantě 21,5 metrů. Původní projekt počítá s plnou šíří a pokud by se měla realizovat zúžená varianta, znamenalo by to vrátit se na  začátek a připravovat všechny podklady a  projekty znova. O  tom, jak vše dopadne, rozhodne meziresortní komise, která se sejde v  průběhu září,“ komentuje průběh schůzky starosta Loun Radovan Šabata. Podle zástupce ŘSD nejsou největším problémem peníze, ale připravenost stavby, kterou bývalý ministr Vít Bárta nechal zcela zastavit. „Pokud vše půjde hladce, mohly by být přípravy k  dostavbě hotovy do  konce roku 2015 a  v  následujícím roce by se mohlo začít stavět,“  přiblížil závěr jednání starosta Loun.


Svobodný hlas č. 34/2014

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz