header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Sportovní aerobik Louny: Zranění, nemoc a dvě stříbra z Mistrovství Evropy

(Louny, 2. 6. 2014) Závodnice z Juniorského fitness klubu Louny přivezly z vídeňského Mistrovství Evropy 2014 ve sportovním aerobiku dvě stříbrné medaile. Vzácných kovů ale mohly reálně vybojovat víc, kdyby do přípravy nevstoupily hned dvě velké smůly najednou. Nejprve zranění Kláry Benešové a těsně před evropským šampionátem onemocnění loňské mistryně ČR Kristýny Zahradníčkové.


Juniorské vicemistryně Evropy foto: FISAF

Ve dnech 28.-31. května 2014 se ve Vídni konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness. O titul bojovalo 11 států a Česká republika si domů přivezla 16 medailí. Z toho dvě stříbrné putovaly do Loun díky závodnicím z Juniorského fitness klubu Jitky Hofmannové. Finanční podporu klubu poskytlo město Louny. Jako první do bojů vstoupilo juniorské trio ve složení Adéla Citová, Natálie Přibylová a Eliška Martinovská. „Základní kolo se děvčatům příliš nepovedlo a před semifinále byla třetí,“ komentuje průběh závodu trenérka Jitka Hofmannová, „druhý den se jim v semifinále vydařilo perfektní provedení sestavy a rozhodčí je posadily na první místo. Ve finále se projevila velká zodpovědnost a na celkovém umístění se podepsala nervozita,“ dodává trenérka Hofmannová ke konečnému stříbrnému místu, které závodnice od mistrovského titulu dělilo pouze o jedinou známku.

Mezi juniorkami bojovala také Adéla Citová v kategorii Single Women, ve které je obrovská konkurence. „Adě uteklo první místo jenom o jednu známku a já jsem s výsledkem spokojená, protože štěstí se musí přát i soupeřům,“ říká s úsměvem Jitka Hofmannová. Výsledky z Mistrovství Evropy jsou pro Lounské závodnice velkou motivací pro tréninkovou přípravu na říjnové Mistrovství České republiky a následující vrchol sezóny – Mistrovství světa v Moskvě.


Adéla Citová foto: FISAF

Odstoupení favoritky
Velkým zklamáním a pro všechny závodníky překvapením bylo odstoupení Kristýny Zahradníčkové ze závodu. Loňská mistryně republiky v kategorii Senior Single Women a mistryně světa v kategorii Senior Trios Kristýna Zahradníčková se týden před odjezdem na ME léčila z nachlazení, které ve skutečnosti bylo silnou alergií na břízu a znemožnilo jí závěr přípravy, která jinak probíhala naprosto bezproblémově. „Kristýnka byla před ME připravená perfektně a na závod se moc těšila,“ neskrývá zklamání trenérka, „trénovala dvoufázově a sestavy zajeté na trénincích byly pastvou pro oči.“ Ještě ve čtvrtek ráno byla Zahradníčková přesvědčena, že do závodu nastoupí, ale po společném běhu s trenérkou bylo rozhodnuto. „Řekla jsem jí, že zdraví je přednější a ze závodu ji odhlásila,“ říká Jitka Hofmannová, „odstoupení favoritky soutěže bylo pro všechny velkým překvapením a musím touto cestou poděkovat klubům V. Buriš i vedení FISAF za pomoc a podporu. Důležité je, že byla určena správná diagnóza, Kristýnka je pod odborným dohledem lékařů a podobná situace se již nebude opakovat.“

Anna Bielecká

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz