header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Mistrovský titul pro lounské veslaře

Na začátku dubna se jel první závod letošní sezóny. Na Hořínském kanále se uskutečnilo Mistrovství republiky na dlouhých tratích. Závodilo se proti chronometru na 6 km trati. Po šestileté odmlce se podařilo lounským veslařům vybojovat titul mistra republiky, když dorostenci Petr Bláha a Jan Leško porazili všechny ostatní dvojky bez kormidelníka.


Stupně vítězů (2. Keller, Laube z Mělníka - 1. Leško, Bláha z Loun - 3. Vaněk, Bartel z Olomouce)

 

Ani další lounské posádky se v nejlepší konkurenci veslařů z celé republiky neztratily. Osmé dojely na dvojce dorostenky Ivana Kašková s Bárou Trávníčkovou, 14.místo patřilo při premiéře na šestikilometrové trati další lounské dvojce, ve složení Bára Jandová a Hana Lavičková. Také Petra Pospíšilová si při své premiéře na dlouhých tratích vedla výborně a dojela na krásném 14.místě.

Mezi juniory startoval Martin Lacina a dojel na 20. místě. Na start se ještě postavili dva skifaři.  V dorostencích David Neumann a v mužích lehké váhy Honza Lacina.
"Všem posádkám patří velká gratulace, protože se připravit v našich podmínkách na tento závod je velmi náročné. Další závody už budou na klasických vzdálenostech na které se snáze můžeme připravit." poukázal na nelehké podmínky na Ohři trenér Pavel Bláha.

Za Veslařský klub Ohře Louny
Pavel Janda, Pavel Bláha - www.vko.cz

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz