header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Máme tu zas dračí lodě v Lounech

Vážené dračice a draci,
rok se s rokem sešel a nás čekají znovu slavné závody. Všechno je připraveno, doufejme i počasí a alespoň nějaká voda v Ohři, takže není důvod si to opět pořádně neužít. Pro stálé účastníky je to trochu zbytečné připomínat, nicméně hlásí se stále noví a i ti zkušení mohou zapomínat.  Navíc jsme pro letošní ročník připravili několik novinek, které, doufejme, udělají ročník 2014 ještě zajímavější.

Novinky letošního ročníku
1. Nový způsob jízd v rozjížďkách
2. Vložený závod osmiveslic
3. Lounská minutovka – individuální závod

V zájmu zvládnutí stále rostoucího počtu přihlášených lodí a zvýšení regulérnosti pojedeme rozjížďky, to znamená dvě jízdy, ve kterých jde o čas, vždy ve dvou drahách. Každá posádka tedy bude mít možnost dosáhnout co nejlepšího času postupně v obou drahách. 

Finálové jízdy, kde již nezáleží na čase, se potom pojedou vždy ve 3 drahách.
Detaily systému jsou popsány v přihlášce.

Ultimativní závod osmiveslic
Pro letošní roční se nám podařilo zajistit sportovní zážitek, který v Lounech ještě nebyl, a pravděpodobně už nikdy nebude. VKO Louny byl pověřen pořádáním finálové jízdy oficiálního Mistrovství Ohře osmiveslic.

V sobotu 16. Srpna v 11:30 tedy změří své síly dvě suverénně nejlepší osmiveslice povodí Ohře na krátké trati.

Věříme, že strhující boj zaujme diváky i dračí závodníky, a pomůže názorně objasnit rozdíly mezi pádlováním a veslováním.

Dračí Fair Play
Loni jsme na toto téma po závodech dosti dlouze diskutovali. Proto několik připomenutí.

V posádce povinně startují nejméně 4 ženy.

Dračí lodě, stejně jako veslování, jsou vodní sporty v přírodních podmínkách. Absolutně stejné podmínky pro každou jízdu prostě zajistit nejdou. Foukne trochu jinak vítr, změní se trochu proud, stoupne nebo klesne voda v průběhu závodů.

Rovněž například výkon kormidelníka nemusí (a ani nemůže) být absolutně stejný ve všech jízdách. Tohle „vodní“ sportovci vědí, musí se s tím smířit, a zaměřit se hlavně na vlastní výkon. Pro regulérnost uděláme vše, ale absolutně stejné podmínky zajistit neumíme. I sportovní štěstí a smůla k závodu prostě patří. 

Pro milovníky stoprocentní regulérnosti a pravé ambiciózní sportovce máme ale skvělou zprávu.

Lounská minutovka
Letos poprvé organizujeme celodenní vyzývací závod na profesionálním veslařském trenažeru Concept 2 s názvem Lounská minutovka. 

Pravidla jsou jasná. Každý se může přihlásit, kolikrát chce a vydrží, a zajet 1 minutu na připraveném trenažéru. Kdo ujede více metrů, vyhrál, a bude oceněn.

Kategorie budou 2, muži a ženy. Registrovaní veslaři jsou z klasifikace vyloučeni (mohou jet mimo soutěž). Je to totálně spravedlivé. Nehraje roli počasí ani rozhodčí, nedá se „ulít“ start. Jenom sportovec a dráha.

Velmi vhodné pro nejrůznější sázky uvnitř i mezi posádkami i pro ověření vlastní výkonnosti.

Pojďme si to užít !!!
Ještě jednou děkujeme všem přihlášeným a těšíme se na letošní ročník. Přejeme všem dobrou náladu a radost ze sportu v nádherném prostředí.

AHOJ!
VKO Louny

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz