header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Louny hostily 1. nominační závod před MČR a ME v aerobiku

O víkendu 29. – 30. března se v lounské sportovní hale konal 1. nominační závod před Mistrovstvím České republiky a Mistrovstvím Evropy v aerobiku. Pořádajícím oddílem byl Juniorský fitness klub Jitky Hofmannové Louny, který nasadil také hned několik hlavních favoritek.

Po lounské veleúspěšné sezóně, kdy lounské závodnice obsadily pozice mistryň republiky, Evropy i světa v seniorských i juniorských kategoriích, na nich ležel tlak nejen pořádajícího klubu, ale samozřejmě i hlavních favoritů soutěže. „1. nominační závod zahajuje novou sezónu a je to první velká soutěž s novými sestavami a dresy, pro děvčata zkouška, kde se hned rozhoduje o postupu,“ říká trenérka Jitka Hofmannová, „připravené jsme byly dobře, přesto teď přesně víme, co ještě musíme zlepšovat.“

Hned v sobotu nastoupily na plochu seniorky a mezi nimi kralující mistryně republiky Kristýna Zahradníčková z Loun, která svedla vyrovnaný souboj se svou hlavní soupeřkou Terezou Tydlitátovou a nakonec obsadila 2. místo. Stříbrnou jízdou pak pokračovaly i její klubové kolegyně v kategorii juniorek. V neděli zabojovala skvěle Adéla Citová v kategorii Junior Single i juniorské trio ve složení Adéla Citová, Natálie Přibylová a Eliška Martinovská. Pro tým Jitky Hofmannové to byly další dvě stříbrné medaile.

Velkým zklamáním lounských děvčat bylo zranění jedné z favoritek Kláry Benešové. Týden před nominačním závodem si přetrhla vazy v koleně a čeká ji operace. Pro trio světových šampionek Kristýnu Zahradníčkovou, Hanu Wolfovou a zraněnou Kláru Benešovou je to nešťastný start nové sezóny. „Zatím nevíme, zda se nám podaří nominace zvládnout a postavit se alespoň na MS,“ říká trenérka Hofmannová, „pro holky je to velká rána, protože obhajoba mistrovského titulu je samozřejmě výzva.“

Lounské závody v aerobiku patří již tradičně mezi soutěžemi Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF mezi nejvydařenější celkovou atmosférou i doprovodným programem, o který se letos postaral baletní mistr Miroslav Stehlík. „Za perfektní průběh závodů vděčíme samozřejmě i našim sponzorům. Jsem ráda, že jim mohu touto cestou poděkovat,“ dodává Jitka Hofmannová.

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz