header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Lounský aerobik suverénně získal nominaci na evropský i světový šampionát

(Louny, 14. 4. 2015) 11. a 12. 4. se v Brně konal 2. nominační závod ve sportovním aerobiku  a fitness. Lounské závodnice z Juniorského fitness studia Jitky Hofmannové zde získaly  neuvěřitelných šest zlatých medailí.

Ve čtyřech kategoriích si tak zajistili postup na Mistrovství Evropy v holandském Dodrechtu a na  Mistrovství světa, které se letos koná až na Martiniku, jedna kategorie zůstává s postupem ještě  otevřená. Pozici favoritky potvrdila Kristýna Zahradníčková, která brala suverénní zlatou  v kategorii Senior Single Woman. Na závodní plochu se pak postavila ještě jednou spolu s Klárou  Benešovou a Natálií Přibylovou v kategorii Senior Trio. Po základním kole je porota zařadila až na  třetí místo, ale při finálové sestavě neměly konkurenci a obhájily zlato z 1. nominačního závodu.  „Dvě zlaté máme také v kategoriích juniorek,“ raduje se trenérka Jitka Hofmannová. Skvělou  formu v ní letos potvrzuje Adéla Citová, která zvítězila mezi juniorkami v singlu a na stupeň vítězů  si pak pro zlato šla ještě spolu s Lucií Veličkovou a Eliškou Martinovskou za skvělý výkon  v juniorském triu. 

 

Tím ale zlatá lounská smršť v Brně nekončila. Zlato vybojoval také pár Karolína Jánská a Jan  Bartušek v kategorii juniorů, právě jejich start na světových soutěžích je ale ještě otevřený,  zúčastnili se totiž pouze jednoho nominačního závodu. „Honza s námi trénuje teprve první sezónu  a jezdí do Loun až Havlíčkova Brodu,“ říká Jitka Hofmannová, „aerobik není jen o talentu, ale i o  dřině, odříkání a podpoře rodiny.“ 

Šesté zlato pro Lounský aerobik vyzávodila děvčata v kategorii Aerobik Team Show 10 a půl až  13 a půl roku. Skupina 15 malých aerobiček byla po základním kole druhá, ale finále se jim  povedlo, a tak se zaslouženě radovaly ze zlaté, která byla pro mnoho z nich první v životě. 

V neděli se na start postavila ještě Naděžda Salačová v kategorii kadetek, kde startuje v 1.  výkonnostní třídě letos poprvé. „Naďa skončila po finále šestá, což je skvělý úspěch a ještě do  výsledků v budoucnu zasáhne,“ chválí ji trenérka Hofmannová.

Anna Bielecká

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz