header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Kamarádka knihovn - prestižní cena putuje do Loun

Kamarádka knihovna je soutěž o nejlepší knihovnu pro děti (oddělení pro děti ve veřejné knihovně), kterou vyhlašuje v dvouletém období Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Klub dětských knihoven SKIP. Hodnocení knihovny probíhá v několika krocích. Nejprve své dětské oddělení hodnotí prostřednictvím komiksového formuláře děti. Následuje zkoumání statistických údajů – počet čtenářů, výpůjčky za dané období, týdenní provozní doba, webové stránky… Vše vrcholí návštěvou hodnotící komise v knihovnách s nejvyšším počtem bodů.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže za rok 2014 (kategorie podle velikosti obce/města) proběhlo 2. června 2015 v pobočce Lužiny Městské knihovny Praha.

Lounská knihovna zabodovala První místo v kategorii měst s 10 001-20 000 obyvatel získala Městská knihovna Louny! Práce pro děti a mládež je dlouhodobě prioritou lounské knihovny, každodenně probíhají lekce pro školní děti, odpolední akce a pořady. V posledních letech se knihovna zaměřuje na prorodinné a komunitní projekty.

Dík patří nejen zaměstnancům dětského oddělení- Janě Hrbkové, Věře Pokorné a Ondřeji Kuncovi-ale celému týmu zaměstnanců knihovny.

Knihovna se může pochlubit vysokým číslem registrovaných dětských čtenářů. Za rok 2014 to bylo 49,96% registrovaných dětských čtenářů do 15 let věku z počtu dětí v obci(registrovaných čtenářů - 1333, počet dětí v obci 2668).

Každý občánek Loun dostává od knihovny, mimo první knížky, poukaz na bezplatnou šestiletou registraci do knihovny.

Vedle dětského oddělení knihovna provozuje také Klub(ovnu)Luna, volnočasové zařízení pro děti a mládež. Velmi oblíbené jsou příměstské letní tábory, které mohou děti navštěvovat zcela zdarma.

Velmi důležitá je spolupráce se školami a s dalšími institucemi ve městě.

Všem dětem děkujeme, že jsme díky jejich zájmu prestižní cenu získali.

Dagmar Kučerová, ředitelka MKL

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz