LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport

FLORBAL: Lokomotiva se odrazila ode dna

V ústecké lize odehráli v sobotu svá další utkání i zástupci našeho okresu. V soutěži pořádané Českou florbalovou unií hrají 4  mužstva z okresu (Lokomotiva Louny, Jazzmani Žatec, Mocní Tuleni Podbořany a FbK PRTY).
Ve svém prvním sobotním zápase sehrála Lokomotiva Louny dvě vyrovnané třetiny s týmem FBC Vipers Most. V průběhu utkání lounští třikrát trefili tyčku, ale v posledním dějství zápasu polevili v koncentraci a pátý gól obdrželi při hře bez brankáře. Louny tak s Mostem prohrály  2:5 .
Los soutěže přinesl v uplynulém víkendu i dvě okresní derby. Florbalisté lounské Lokomotivy remizovali s Jazzmany Žatec 7:7. Ještě dvě minuty před koncem utkání vedli Jazzmani Žatec o dvě branky 7:5, ale Lokomotiva zvládla při hře bez brankáře dvěma zásahy srovnat skóre. Lounský obránce Pavel Janda k remíze uvedl: "Jsem rád, že jsme se po sérii špatných výkonů a těžkém losu v úvodu soutěže odrazili ode dna. Proti Mostu, ale zejména proti Jazzmanům jsme podali bojovný týmový výkon, věřím, že když na něj v dalších kolech navážeme, budeme tabulkou stoupat vzhůru."
Ke svému druhému sobotnímu zápasu nastoupili žatečtí hráči proti dalšímu okresnímu rivalovi FbK PRTY z Postoloprt. Postoloprtští střelci se dokázali prosadit desetkrát, Žatec pouze čtyřikrát, a tak si FbK PRTY připsali vítězství 10:4. Postoloprty ve svém dalším zápase porazily FIBR team Teplice 3:1 a v sobotu si tak připsaly plný počet 6 bodů.
Své dva ligové zápasy odehráli též Mocní Tuleni Podbořany. Střetli se s týmy z Ústí nad Labem. V zápase s týmem Florbal Ústí D prohráli 4:9, proti Florbal Ústí TBC68 C dokonce 4:10 a uzavírají tak ligovou tabulku.