header photo

LOUNSKE.info

Portál pro Louny a okolí

Louny - zprávy, sport


Bára Jandová vicemistryně Rakouska ve veslování na trenažerech

Tuto neděli se Bára Jandová z VK Ohře zúčastnila Mistrovství Rakouska ve veslování na trenažeru. Těchto závodů, které se konaly v Lenzingu v Horním Rakousku, se zúčastnilo 543 startujících ze  6 zemí. Na
rakouský šampionát se Bára vypravila s rodiči, protože v její kategorii (ročník 2000) není v tuzemsku vypsána mistrovská soutěž a zimní příprava je bez závodění dlouhá. Každý závod je pro žáky a žákyně vítaným zpestřením a je velmi důležité porovnávat výkony a motivovat závodníky pro další trénink.

Téměř celý závod Bára vedla, až v závěru ji o 0,8 sekundy porazila závodnice z Německa.

Je třeba ještě zmínit fakt, že v lounském veslařském klubu jsou ještě další dvě závodnice se srovnatelnou výkonností a pouze nedostatek finančních prostředků klubu jim neumožnil v Rakousku startovat a v případě úspěchu zviditelnit klub a město.

"Vím, že peněz je vždy nedostatek, ale myslím, že by město mohlo zauvažovat nad finanční podporou podobných výjezdů mladých sportovců do zahraničí. Sportovcům by se tak dostalo podpory v jejich úsilí a
město by se zviditelnilo i za hranicemi,"
uvedl dlouholetý člen VK Ohře Jaroslav Janda, který doprovodí Báru přespříští týden do dánské Kodaně na neoficiální evropský šampionát Euro Open 2014.

celkově 2. Barbora Jandová z VK Ohře (první zleva) společně s německou vítězkou a třemi nejlepšími Rakušankami
lounske.rajce.netrajče.net

Pavel Jadna

<< Zpět na předchozí stránkuSpolujízda LounyJízdomat.cz